İŞKUR - GİRİŞİMCİLİK EĞİTİM PROGRAMI

İşinizin Patronu Olmak İster Misiniz?

İŞKUR, Kuruma kayıtlı kişilere yönelik olarak kendi işlerini kurmalarına ve geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla Girişimcilik Eğitim Programları düzenlemektedir.
Eğitimleri başarıyla tamamlayanlara Katılım Belgesi verilmektedir. Bu belge aynı zamanda, KOSGEB’in “Yeni Girişimci Desteği” ne başvuruda bulunma yolunu açmaktadır.

Program Bilgileri
Kurs No: 624144

İl / İlçe: ISPARTA / ISPARTA MERKEZ

Meslek: İşletmeci
Eğitim Bilgileri
Başlangıç Tarihi: 14.02.2018

Bitiş Tarihi: 17.02.2018

Son Başvuru Tarihi: 10.02.2018

Toplam Gün: 4

Toplam Saat: 32

Ders Saatleri: 
1. grup: 10:00 - 19:00

Eğitim Günleri: CARSAMBA-PERSEMBE-CUMA-CUMARTESI

KURSUN MÜLAKATI 12.02.2018 PAZARTESİ GÜNÜ SAAT 09:00' DA ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU ISPARTA İL MÜDÜRLÜĞÜ BİNASINDA YAPILACAKTIR. 25 KİŞİLİK X 3 GRUP OLMAK ÜZERE TOPLAM 75 KURSİYER SEÇİLECEKTİR.

EĞİTİM YERİ: SDÜ - Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi - Bahçelievler Mah. 102. Cad No:24
Yüklenici Bilgileri
Adı: SÜREKLİ EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

İş Tel No: 902462326565

Adres: BAHCELİEVLER MAH. 3013 SOK. 23/- ISPARTA MERKEZ

Mülakat Bilgileri
Yaş Sınırları - Cinsiyet
Alt Yaş Sınırı: 19
Üst Yaş Sınırı: 70
Cinsiyet: Farketmez
Öğrenim Durumu: Okur Yazar - Yüksek Lisans

Aktif İşgücü Programları

İŞKUR’un düzenlediği “Aktif İşgücü Programları”, Mesleki Eğitim Kursları, İşbaşı Eğitim Programları, Girişimcilik Eğitim Programları, Toplum Yararına Çalışma Programları(TYP) ve Çalışanların Mesleki Eğitimi olarak farklı başlıklar altında yürütülmektedir.
Detaylı bilgi için; http://www.iskur.gov.tr adresinden “İş arayan” başlığı altında “Girişimcilik” linkini seçiniz.

Girişimcilik Eğitim Programları
GİRİŞİMCİLİK EĞİTİM PROGRAMLARI
Programa katılabilmek için İŞKUR’a kayıt olmalısınız.
Bu program için belirlenen Katılım Şartlarını taşıdığınızdan emin olunuz.
Programa devam zorunludur. Ancak, Kurumun kabul edebileceği mazeretiniz ve sağlık raporunuz olursa program süresinin 1/10’unu aşmamak üzere mazeret izni ve rapor kullanabilirsiniz. Bu sürenin aşımı halinde, programla ilişiğiniz kesilir.
Programa devam ettiğiniz her bir gün için 20,00 TL hak edersiniz. Devam etmediğiniz günler için ödeme yapılmaz. Ödemeler açılacak banka hesabınıza aylık olarak yatırılır.
Programa başlamadan önce kuralları bildiğinize ve kurallara uyacağınıza dair “Taahhütname” imzalamanız gerekmektedir.
Programa doğru zamanda katıldığınızdan emin olunuz! Girişimcilik Eğitim Programlarında aynı modüle sadece bir kez katılabilirsiniz.
Daha önce İŞKUR’un herhangi bir kurs/programından yararlanmış iseniz Girişimcilik Programına katılmanız için 6 ay beklemeniz gerekir.
Girişimcilik Eğitim Programına katıldıktan sonra 6 ay geçmeden İŞKUR’un düzenlediği diğer kurs ve programlara katılamazsınız.
İşsizlik Sigortasından yararlanmakta iken geçerli bir gerekçe sunmadan katıldığınız programı bırakmanız halinde bu tarihten itibaren işsizlik ödeneğiniz kesilir.
Program süresi boyunca eğitim maliyetleriniz ile “iş kazası ve meslek hastalığı sigorta priminiz ile bakmakla yükümlü olunanlar dışındaysanız genel sağlık sigortası priminiz” İŞKUR tarafından karşılanır.
Program bitiminde başarılı olan katılımcılara Katılım Belgesi verilir. Bu belge, KOSGEB desteklerine başvuruda kullanılacak bir belge niteliğindedir.

Yayın Tarihi: 07/02/2018
Okunma Sayısı: 1524
Online Kariyer Danışmanlığı Randevusu
Özgeçmiş Hazırlama