Atabey MYO ve Gelendost MYO 'da Kişisel Gelişim Günleri

08.03.2017 tarihinde Atabey MYO ve Gelendost MYO öğrencilerine yönelik Kişisel Gelişim Günleri Etkinliği gerçekleştirildi

Süleyman Demirel Üniversitesi Kariyer Planlama ve Mezunlarla İletişim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Atabey MYO ve Gelendost MYO'da yaklaşık 300 kişinin katılımıyla  “Kişisel Gelişim Günleri” gerçekleştirildi. Etkinlikte  öğrencilerin geleceklerine yön verecek önemli bilgiler verildi.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, oturan insanlar ve iç mekan
 

 

 Öğrencilere CV hazırlama teknikleri konusunda bilgiler veren SDÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr.Tangül Aytur Özen, öğrencilere verilen CV hazırlama ve mülakat teknikleri dersinin aslında birinci sınıfta başlaması gerektiğini belirterek iyi bir CV hazırlamanın püf noktalarını aktardı. 

 

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar ve ayakkabılar

SDÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Araştırma Görevlisi Mustafa Kayabaşı da “Etkili İletişimde Beden Dili” adlı sunumunda “Beden dili bize hiç tanımadığımız kişiler hakkında yargıda bulunmamızı sağlar. Beden dili kişilerin iletişiminde %60 oranında rol oynar. Hayatta kalmak için yaşayarak, gözlemleyerek, taklit beden dilini öğrenmeliyiz.” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, kalabalık ve iç mekan

İlkel zamanlardan itibaren beden dilinin kullanıldığını ve böylece bir sonraki kuşağa bilgilerin aktarıldığını iletişimin kurulduğunu ifade eden Kayabaşı “İnsanlar bilgilendikçe beden dilinde azalmalar görülmektedir. Yapılan araştırmada batıda beden dilinin daha az kullanıldığı görülmektedir.” diyerek beden dili gelişimi hakkında bilgiler verdi.

 

 

Yayın Tarihi: 09/03/2017
Okunma Sayısı: 862
Özgeçmiş Hazırlama